Munay-Ki Beavatás

eduardo-flores-e2Jiqrl4n_g-unsplash

Mi az a Munay-Ki?

A Munay-Ki egy 9 + 1 rítusból álló beavatási sorozat, amely az inka sámánok ősi bölcsességén alapul. Ezek a rítusok segítenek a személyes és spirituális fejlődésben, valamint a belső erő és harmónia megtalálásában. A rítusok célja, hogy felébresszék a bennünk rejlő potenciált és összekapcsoljanak minket a valódi természetünkkel és az univerzum energiájával.

Kecsua nyelven a „Munay” egyetemes szeretetet jelent. A „Ki” a japán energia szóból származik. Ezek a szavak együtt a szeretet erejét jelentik. Ahogy a Munay-Ki tíz rítusa kibontakozik bennünk, szívünk kinyílik, és felébred bennünk az erő arra, hogy egy teljesen új világot álmodjunk meg: egy olyan világot, amelyet nyugodt szívvel hagyunk hátra a gyermekeink gyermekeinek örökségül.

pexels-joelalencar-27173603

Eredete

A Munay-Ki rítusait Dr. Alberto Villoldo, egy orvosi antropológus hozta el Nyugatra, aki évtizedeket töltött az Amazonas és a perui Andok magas rangú sámánjaival. Felfedezte, hogy ezeknek a bölcseknek a gyakorlatai többek egyszerű gyógyító módszereknél – a természettel ápolt bennsőséges kapcsolaton alapultak, és mélyrehatóan ismerték a biológiai energia működését.

Alberto a legnevesebb gyógyítókkal dolgozott együtt ezekből a hagyományokból, de legtöbbet a Q’ero sámánokkal akiket Laikának hivnak az ő nyelvükön. A Laika népet az inka papok és sámánok leszármazottainak tartják, akik a spanyol hódítás elől menekülve az Andok legmagasabb hegyein leltek menedékre. Őket az ősi bölcsesség és hagyományok őrzőinek tekintik, amelyeket generációkon keresztül adtak tovább.

pexels-joelalencar-27173603

"A történelmet a győztesek írják, de ma már egyre többet tudunk meg arról, hogy mi az, ami a legyőzöttek bölcs hagyományaiból elveszett."

- Dr. Alberto Villoldo
noah-buscher-x8ZStukS2PM-unsplash EDITED

Hogyan fog változni az életed?

david-jdt-RMKFm-zM3-s-unsplash
tobias-tullius-IiE50WMRa7I-unsplash
abhishek-singh-U1X7HH7ZzyE-unsplash
joshua-j-cotten-WCxIzg5U-QY-unsplash

A rítusok és alapelvek

A rítusok

Ez a rítus bekapcsol minket a múlt gyógyítóinak vonalába, hogy segítsék személyes átalakulásunkat, felébresztve gyógyítő erőnket, hogy mindenki akit megérintünk áldott legyen. Ezáltal óriási szellemi segítőkhöz jutunk; ősi gyógyítók segítenek begyógyítani a múltunk és őseink sebeit.

Öt energetikai övről van szó, amelyek a test köré fonódnak, az egyes elemek esszenciájával: föld, víz, tűz, levegő és tiszta fény. Ezek az övek erősítik a természettel való kapcsolatunkat, és szűrőként szolgálnak a negatív és nehéz energiákkal szemben, így megvédenek minket testileg és lelkileg.

Összekapcsol minket 4 totemállattal: a kígyóval, a jaguárral, a kolibrival, a sassal/keselyűvel, amelyek újraindítják ösztöneinket, így megőrizhetjük testi és érzelmi teljességünket. Például figyelmeztetnek minket az emberekkel való megfelelő kapcsolatokra, a megfelelő időben és a megfelelő helyen. Emellett összeköt bennünket a három mitikus világ: a felső, a középső és az alsó világ őrzőivel. Ezek az őrzők terelnek minket fejlődésünk útján, ösztönöznek bennünket múltunk gyógyítására, és egy egészséges és ígéretes jövő felé vezetnek.

Új idegi kapcsolatokat hoz létre az agykéreg látóközpontja, a harmadik szem és a szív között. Így a láthatatlan világ  finom energiáinak érzékelése kinyílik és elkezdjük a szeretet és az együttérzés szemüvegén keresztül látni a világot.

Beavat minket a gyógyító férfiak és nők vonalába, akik egészséget és harmóniát hoztak a közösségüknek az oltáruk aktiválása és táplálása által.  Tisztelik a természet erőit. Imádságokkal és a szándékuk erejével teremtenek egyensúlyt a föld, a víz, a szél, a tűz és az éter elemek között, hogy az élet a szent rend szerint folyhasson. Ez a vonal az élet gyengéd és befogadó minőségének tudatosságát hozza magával, gyógyítja és megerősíti a nőiséghez való viszonyunkat.

Ez a rítus a férfi minőséggel való kapcsolódásról szól, de bölcsessége nem  az információ felhalmozásában rejlik. Az Alto Mesayok emlékszik arra, hogyan kell párbeszédet folytatni a természettel, a szíve érzi  az Föld ritmusát és körforgását. Az Andokban híresek arról, hogy képesek villámokat megidézni, és bensőséges kapcsolatot ápolnak a hegyek védőszellemeivel. 

Ezek a férfiak és nők rendelkeznek a legigazabb és legszélesebb látásmóddal a földi élet értelméről. Nem ők azok akik feldolgozzák a legtöbb elméletet és tudományos adatot a fajok evolúciójáról. Inkább a nap és a minket megvilágító csillagok nézőpontjából,  tudatosságából látják az életet. A misztikus Andokban a felemelkedett mestereknek tartják őket, akik kommunikálnak a csillagokkal, és megrágják tudásukat, átalakítják, hogy azt lágy, diszkrét és emészthető módon eljuttassák népeikhez. Mint ahogy egy anya ételt rág a babájának, akinek nincsenek még fogai.

Az eljövendő beavatása által bepillantást nyerhetünk lehetséges jövőnkbe, figyelmeztet a veszélyekre és lehetőségekre; a borzalmakra és a szépségre. Ez a próféták tudatossága, akik nemcsak távolról ismerik a próféciát, hanem aktív szerepet vállalnak a változásban egy szebb jövő érdekében. Ez a beavatás megnyitja az lehetőséget, hogy tudatosan részt vehessünk a „homo sapiens”-ből a „homo luminous”-szé (Fényemberré/megvilágosodott emberré) való fejlődésünkben.

Ez a beavatás arra ösztönöz bennünket, hogy felfedezzük végtelen természetünket, amely nincs elválasztva a teremtő forrástól; tudatosítja bennünk manifesztáló erőnket és megtanít arra, hogyan álmondjunk életre egy új világot. A Taitanchis Rantis ráébreszt bennünket arra, hogy az alkotás nem csak kiváltság, hanem felelősség is, ezért bíztat arra minket, hogy tiszta szeretetből alkossunk.

Ez a rítus egy áldás, amely gyógyulást hoz és összeköt minket olyan asszonyokkal akik megszabultak a szenvedéstől. Ezek a bölcs asszonyok azt szeretnék, hogy emlékezzünk arra, hogy „az anyaméh nem a félelem és a fájdalom gyűjtőhhelye; az anyaméh az élet és a teremtés forrása. Az anyaméhnek egy tiszta edénynek kell lennie, hogy az eljövendő generációkat kihordja.

Alapelvek

4

Erőszakmentesség

Sose árts magadnak vagy másoknak

Igazmondás

Légy hű a szavadhoz és mindig igaz legyen.

Becsületesség

Ne lopj, még egy pillantást se; cselekedj aszerint, amit mondasz.

Mértékletesség

Használd bölcsen a benned rejlő életerőt.

Nagylelkűség

Adj többet, mint amennyit elveszel, mert a világon semmi sem tartozik igazán hozzád

Scroll to Top